Aile Hukuku

Bakırköy boşanma avukatı, genel olarak Bakırköy‘de ikamet eden ve aile birliğini bitirmek adına boşanma avukatı arayan evli birey/çiftlerin yaptığı araştırmaları ifade etmektedir. Evlilik birliğinin bitirilmeye karar verilmesinin ardından eşlerin boşanma avukatına ihtiyacı olmaktadır.

Yılmaz Hukuk ve Danışmanlık büromuzun faaliyet alanlarından biri olan boşanma davaları, tarafımızdan profesyonelce yönetilmektedir. Bakırköy boşanma avukatı talebiyle büromuza gelenler için öncelikle prosedürü anlatmakta ve bilgilendirmek yapmaktayız. Çiftlerin boşanmasını kolaylaştıran büromuz, yasal prosedürleri izleyerek müvekkilimizin talep ve haklarını korumaya yönelik bir süreci başlatmaktadır.

Boşanma avukatı ihtiyacınız olduğunda hukuk büromuzdan danışmanlık ya da avukatlık hizmeti talep edebilirsiniz. Boşanma davaları çiftlerin taleplerine ya da ayrılma sebeplerine bağlı olarak kısa ya da uzun sürebilmektedir. Bu süreci sizler için en kaliteli ve huzurlu şekilde yönetmekteyiz.

Adres: Kartaltepe Mahallesi Limonçiçeği Sok. No:21(Karagöz, D:Apt.) D:9, 34145 Bakırköy/İstanbul

Telefon: 0212 571 59 61

Mail: bilgi@yilmazdemirtas.av.tr

Boşanma Davası Nedir ?

Boşanma davası aile birliğini sona erdirmek amacı ile , birbiri ile evli olan çiftlerden sadece birinin veya her ikisinin açtığı davalardır. Çiftlerden biri tek başına da davayı açabilir veya hemfikir olup ikisi birlikte de boşanma davası açılabilir.

Boşanma davasını çiftlerden sadece bir tanesi tek taraflı açtığı takdirde, eğer diğer çift ile aralarında herhangi bir nedenden dolayı boşanma konusunda ihtilaf var ise çekişmeli boşanma, eğer çiftlerin ikisi de boşanma konusunda her hususta tam bir anlaşma içerisinde olursa anlaşmalı boşanma olarak zikredilir.

Bakırköy Boşanma avukatı olarak boşanma davalarının çekişmeli ve anlaşmalı olmak üzere iki grupta ele alındığını belirtmek isteriz. Boşanmaya karar verme sebepleriniz davanın içeriğini, sürecini hatta haklarınızı belirleyebilir. Aldatma, şiddet, özgürlüklerin kısıtlanması ya da benzeri birçok sebep boşanmanızın temelini oluşturabilir.

Bunun yanı sıra karşılıklı anlaşarak da boşanabilirsiniz. Bakırköy boşanma avukatı olarak bize aktardıklarınız üzerinden dava dosyası hazırlamaktayız. Bildiğiniz gibi boşanmanın içeriği evliliklere göre değişmektedir. Örneğin, çocuk varsa boşanmaya ek olarak bir de velayet davası açılmaktadır. Öte yandan nafaka ve tazminat için ekstra dosyalar, talepler hazırlanmaktadır. Boşanırken haklarınızı korumak, varsa hayati tehlikeyi ortadan kaldırmaya yönelik önlemler almak gerekmektedir. Bakırköy boşanma avukatı hizmetimizden yararlandığınızda her şeyi çok yönlü şekilde ele alarak hareket etmekte ve davayı nihayetlendirmekteyiz. Bu konuda endişe yaşamadan hukuk büromuzdan destek alabilirsiniz.

Bakırköy Kadın Boşanma Avukatı

Bakırköy Avukat Yılmaz Demirtaş mesleğe başladığı ilk günden bu yana çok sayıda dosyada sanık müdafiliği veya katılan vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Bakırköy boşanma avukatı Yılmaz Demirtaş, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin müvekkillerine yardımcı olmakla birlikte kadınların cinsiyet eşitsizliği nedeniyle görmüş oldukları ayrımcılık ve zulme karşı onlara destek vermiştir. Boşanma hukuku alanında yaşanan sorunların çözümü için müvekkillerine hukuki yardım sağlamaktadır.

En İyi Boşanma Avukatı Kimdir ?

Hukukta veya avukatlık mesleğinde en iyi olma kavramı bulunmamaktadır. Yani en iyi boşanma avukatı diye bir ünvan yoktur. Bir avukat her alanda faaliyet gösterebilir, daha çok faaliyet gösterdiği alanda daha fazla uzmanlaşıp en iyi o alanı biliyor olabilir. Ancak avukatları en iyi boşanma avukatı vb gibi sınıflandırmak doğru değildir.

En iyi avukat veya en iyi boşanma avukatı, mesleğini en iyi şekilde yapan, müvekkillerinin haklarını gözeten, hakkını vererek iş yapan avukattır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Boşanma davası bahsettiğimiz gibi tek taraflı veya karşılıklı olarak açılabilir. Boşanma davası açmak için eşlerin son 6 aydır ikametgahlarının oldukları konumdaki Aile mahkemelerine başvurmaları gerekmektedir. Boşanma davasını kişiler avukatla birlikte veya avukat olmadan açabilmektedirler. Ancak hem boşanma konularında hem nafaka konularında çokça yanlışlar yapılabileceğinden dolayı, bir boşanma avukatı ile birlikte yol izlemeleri maddi ve manevi olarak faydalarına olacaktır. 

Boşanma Sebepleri Nelerdir ?

Boşanma davası eğer bir sebebe dayandırılacak ise bunun hukuki tarafta birçok karşılığı bulunmaktadır.

 • Zina (aldatma) nedeniyle boşanma davası (TMK m. 161) ,
 • Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış nedenleri ile boşanma davası (TMK m. 162),
 • Suç İşleme ve Haysiyetsiz Hayat Sürme sebepleri ile boşanma davası (TMK m. 163),
 • Terk Sebebiyle boşanma davası (TMK m. 164),
 • Akıl Hastalığı sebebiyle boşanma davası (TMK m. 165).

Bakırköy Çekişmeli Boşanma Avukatı

Bakırköy çekişmeli boşanma avukatı, tarafların birliğe varıp anlaşamadıkları ve çekişmeli boşanma yoluna gittikleri davalarda görev alan avukatlardır. Çekişmeli boşanma davaları , boşanmak isteyen taraflar arasında daha uzun ve maliyetli bir dava olmakla beraber, daha uzun sürmektedir. Bazı davaların 3 yıl sürdüğü bile gözlemlenmiştir. Ayrıca çekişmeli boşanma davası sonucunda tarafların boşanma durumunda , mal ayrılığı davası da açılmalıdır. Boşanma Davaları;

 • Çekişmeli Boşanma Davaları (Tazminat, Nafaka, Velayet)
 • Anlaşmalı Boşanma Davaları (Protokol hazırlanması ve sürecin takibi)
 • Mal paylaşım Davaları
 • Yurtdışında Alınan Boşanma Kararlarının Türkiye’de Tanınması ve Tenfizi
 • Nafaka Artırma-Nafaka Azaltma Davaları
 • Nafakanın Kaldırılması Davaları
 • Mehir Senedine Yönelik Davalar
 • Ziynet Eşyalarına Yönelik Davalar
 • Soybağı Kurulması veya Reddi
 • Kadın İçin bekleme Süresini Kaldırılması Davaları

Şeklinde sıralanabilir.

Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davaları ismi ile de örtüşerek, tarafların mal, mülk, velayet, nafaka gibi konularda tam bir anlaşma içerisine girerek, karşılıklı olarak çözüm bularak yaptıkları boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma davaları çekişmeli boşanmanın aksine çok daha hızlı tamamlanmaktadır, maksimum 1 ay sürmektedir. Taraflar her konuda anlaştıktan sonra aralarında bir protokol haızrlayarak mahkemeye sunarlar ve mahkemede hür iradeleri ile boşanacaklarını belirttikten sonra anlaşmalı boşanma davası sonuçlanır.

Boşanmak çiftler için yıpratıcı ve stresli bir süreç olabiliyor. Demirtaş Hukuk büromuz, uzun yıllardır Bakırköy’de boşanma avukatlığı hizmeti vermektedir. Sayısız boşanma davası tecrübesine sahip olan büromuz, boşanmak isteyen müvekkillerin davalarını üstlenerek tecrübesini göstermektedir. Çocuk, nafaka, tazminat ya da farklı alanlardaki farklı talepleriniz titizlikle tarafımızdan dava dosyasına dâhil edilerek boşanma gerçekleştirilir. Bakırköy’de uzun yıllardır faaliyet gösteren büromuzla iletişime geçerek boşanma avukatlığı ile ilgili bilgi alabilir, avukatlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bakırköy Boşanma Avukatı Tavsiye

Ülkemizin en büyük şehirlerinden olan Bakırköy’de son yıllarda birçok dava türünde olduğu gibi boşanma davaları da sayı olarak önemli sayılabilecek rakamlara ulaşmıştır. Doğal olarak boşanmak isteyen kişiler çift olarak veya ayrı ayrı boşanma avukatı arayışlarına başlamışlar, avukatlar arasında seçim yapabilmek adına ise Bakırköy boşanma avukatı tavsiye araştırmaya başlamışlardır. Biz de bu bağlamda Bakırköy boşanma avukatı tavsiye yazılarımız ile boşanma davaları hakkında insanları bilgilendirme amaçlı blog içerikleri üretiyoruz, okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Şartları Nelerdir ?

 • Evlilik ilişkisinin en az 1 yıl sürmüş olması
 • Eşlerin mahkemeye beraber başvurmuş ya da bir eşin açtığı boşanma davasını diğer eşin kabul etmiş olması gerekir.
 • Tarafların hakim huzurunda boşanma iradelerini açıklamaları gerekmektedir.
 • Hakim, boşanmanın mali sonuçları ile çocukların durumu ile ilgili düzenlemeyi uygun bulması gerekir.

Bakırköy Boşanma Avukatları Kimlerdir ?

Bakırköy boşanma avukatları, İstanbul barosuna bağlı olarak çalışan ve özellikle yöneldiği alanlar boşanma davaları olan avukatlardır.

Bakırköy En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur ??

Bakırköy En iyi boşanma avukatı, mesleğinin ahlaki ve teknik tüm gerekliliklerini bilip uygulayan ve müvekkilinin hakkını son damlasına kadar gözeten avukattır.

Çekişmeli Boşanma Avukatı Davayı Nasıl Etkiler?

Çekişmeli boşanma avukatı, boşanma protokolü, evililiğin iptali, mal tasfiyesi, nafaka gibi konularda çok önemli rol oynar.

Bakırköy Boşanma Avukatı Neler Yapar?

Boşanma protokolü, dava takibi, mal paylaşımı takibi, sözleşme hazırlama vb. işlemler yapar.

Yılmaz Hukuk Danışmanlık

Yetenekli profesyonel ekibimizle etik, güvenilir ve çözüm odaklı hukuki danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Hizmetlerimiz

Aile Hukuku

Ceza Hukuku

Tazminat Hukuku

Tüketici Hukuku

İş Hukuku

İdare ve Vergi Hukuku

Hızlı İletişim

Kartaltepe Mahallesi Limonçiçeği Sok. No:21(Karagöz Apt.) D:9, 34145 Bakırköy/İstanbul

bilgi@yimazdemirtas.av.tr

0212 571 59 61