İdare ve Vergi Hukuku

İdarelerin işlem ve eylem sınırlarını belirleyen İdare Hukuku, idareler sınırları dışına çıktığında veya yasalarla belirlenmiş eylemler haricinde bir eylem yaptığında yaptırım uygular. İdare kanunu bu anlamda kişilerin kurallara ve ilkelere uymakla yükümlü olduğu bir alandır. Anayasaya göre idareler işlem ve eylemlerinde kurallara aykırı davrandığında tüm aykırı davranışlara karşı dava açılabilmektedir. Bakırköy idare avukatı arayan kişiler genellikle hukuka aykırı işlem ve eylemlerden doğan uyuşmazlık sebebiyle hukuk yolunu tercih eden kişilerdir. Bakırköy İdari dava avukatı hizmeti veren büromuz Yılmaz Hukuk ve Danışmanlık, konuyla ilgili tecrübelerini yasal temsilciliklerini üstlendiği müvekkillerine sunmakta ve süreçle ilgili gereken takibi şeffaf şekilde gerçekleştirmektedir.

Adres: Kartaltepe Mahallesi Limonçiçeği Sok. No:21(Karagöz, D:Apt.) D:9, 34145 Bakırköy/İstanbul

Telefon: 0212 571 59 61

Mail: bilgi@yilmazdemirtas.av.tr

Bakırköy İdari Dava Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Bakırköy idari dava avukatı arayanlara verdiğimiz hizmetler, baktığımız davalar şöyledir;

  • İdari İşlemlerin İptali Davaları
  • İdari İşlemlerden Doğan Tam Yargı Davaları
  • Kamulaştırma Davaları
  • İdare tazminat davaları
  • İdari sözleşmelerden doğan davalar
  • İhale hukukuyla ilgili davalar
  • Hukuka aykırı idari işlemlerin iptali ile ilgili davalar
  • İdari para cezalarına itiraz ve iptal davaları
  • Memur davaları

Bakırköy idari dava avukatı olarak yukarıdaki ve benzeri hallerde müvekkillerimizin davalarını üstlenmekteyiz. İdarenin kusurlu olduğu, işlem ve eylemlerinde hukuka aykırı olduğu her hal, dava konusu olabilmektedir. İdarenin sorumluluklarını yerine getirmemesi ya da kurala uygun yerine getirmemesi, eksik ve hatalı hareket etmesi idarenin kusurlu sorumluluk doğurmasına sebep olur. İdarenin kusurlu olmadığı ancak yine de zararlardan sorumlu olduğu haller de olur. Böyle durumlarda idarenin kusursuz sorumluluğu doğar. İdarenin sorumlu olduğu hallerin ihlali, yanlış veya kötü ifa edilmesi, üçüncü kişilere zarar vermesi idare hukuku davası için geçerli bir sebeptir. Yılmaz Hukuk ve Danışmanlık büromuz, böyle durumlarda Bakırköy idari dava avukatı sıfatıyla hareket eder ve müvekkillerinin davalarını sonuçlandırmak için titiz bir dava süreci yönetir.

Yılmaz Hukuk ve Danışmanlık büromuz, tecrübesi ve İdare Hukuku alanındaki kapsamlı bilgisiyle davalarınızı üstlendiği andan itibaren sıkı bir çalışma yürütür. Bakırköy idari dava avukatı arıyorsanız uzmanlığımızdan yararlanabilir, davanız için bizi tercih edebilirsiniz.

Bakırköy İdari Dava Avukatları

Yılmaz Hukuk ve Danışmanlık büromuzdan idari hukuk davaları ilgili her türlü hukuk desteği alabilir, danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz. En iyi kararlar verebilmek ve en başarılı sonuçları almak adına uzman kadromuz ile en iyi hizmetleri vermek için çalışıyoruz.

Bakırköy İdare ve Vergi Avukatları Kimlerdir ?

Bakırköy idare ve vergi avukatları, İstanbul barosuna bağlı olarak çalışan ve özellikle yöneldiği alanlar idari hukuk ve vergi hukuku davaları olan avukatlardır.

Bakırköy En İyi İdare ve Vergi Avukatı Nasıl Bulunur ??

Bakırköy En iyi İdare ve vergi avukatı, mesleğinin ahlaki ve teknik tüm gerekliliklerini bilip uygulayan ve müvekkilinin hakkını son damlasına kadar gözeten avukattır.

Yılmaz Hukuk Danışmanlık

Yetenekli profesyonel ekibimizle etik, güvenilir ve çözüm odaklı hukuki danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Hizmetlerimiz

Aile Hukuku

Ceza Hukuku

Tazminat Hukuku

Tüketici Hukuku

İş Hukuku

İdare ve Vergi Hukuku

Hızlı İletişim

Kartaltepe Mahallesi Limonçiçeği Sok. No:21(Karagöz Apt.) D:9, 34145 Bakırköy/İstanbul

bilgi@yimazdemirtas.av.tr

0212 571 59 61